Yüksek Performans

Tüm Çalışanları Şirket Hedeflerine Odaklayın
Neyi ölçerseniz ve izlerseniz çalışanlarınız da ona odaklanır. Hedefleri bölümlere değil, müşteriye değer taşıyan zincirlere verin, tüm şirket yüksek performansa odaklansın.

Yönetim uzmanlarının uzlaştığı ender konulardan biri de “hedeflerle yönetim”in rekabetçi bir organizasyona sahip olabilmenin ön şartlarından biri olduğudur. Ancak hangi göstergeden kimin sorumlu olacağı ve performansla ilgili hesap sorma konuşulmaya başlandığında, tartışma da içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar.

Örneğin yeni bir ürünün piyasaya çıkma süresinin Arge’nin sorumluluğunda olduğunu herkes kabul eder ancak süre uzayıp da gecikme olduğunda herkes topu birbirine atmaya başlar, bir türlü gerçek sorumluyu bulamazsınız ve kimseden de hesap soramazsınız. Sorduğunuz kişi de gerçekten tek sorumlu değildir. Veya, yapacağınız bir teslimatta problem olduğunda, kalite problemleri ya da gecikme yaşandığında, planlama, satın alma, üretim, kalite hatta satış birbirini suçlamaya başlar, hatanın nereden kaynaklandığını bulmak için bitmek bilmeyen toplantı ve yazışmalar başlar.

Organizasyonunuzun gerçek performansını görmek ve onu şirket hedeflerine odaklamak için tamamen müşteri odaklı bir performans yönetim sistemi kuruyoruz. Departmanları kendi hedeflerine odaklı birer silo olmaktan çıkartıp şirket hedefleri için çalışan birer takım oyuncusuna dönüştürüyoruz. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
Hizmetlerin tam listesi